A legkreatívabb akadálypálya terv
Kihívás Napja
A Kihívás Napja Magyarország legnagyobb szabadidősport eseménye. Kanadából 1982-ben indult, Magyarország 1991-ben kapcsolódott a mozgalomhoz. A hagyományosan május utolsó szerdáján, idén május 30.-án rendezték meg a Magyar Szabadidősport Szövetség koordinálásával.
2018-as nevezési adatok alapján a következőek mondhatóak el:
- 86 település,
- 221 tanintézmény,
- 17 tűzoltóparancsnokság,
- 83 munkahely és
- 92 gyakorlóhely vett részt.
Mi iskolánk idén is nevezett erre a sporteseményre és számos kreatív mozgásos programot szervezett, mely pályaterve lentebb olvasható. Ezzel az összeállítással az ország 3 legkreatívabb akadálypálya tervében benne volt. A pályaerveken túl számos más mozgásos feladatra is lehetőségük volt gyerkőceinknek.
Akadálypálya feladatok leírása
- Pingi-pongi: A csapat minden tagjának kanálban kell elvinnie adott távolságra, szlalomozva a pingpong labdákat.
- Kukoricamorzsolás: Adott időre kell morzsolni, eredeti kézi morzsolóval, aki a legtöbb kukoricacsövet lemorzsolja, az lesz a győztes.
- Hajító verseny: Egy férfi gumicsizmát kell minél messzebbre hajítani.
- Vadászat: Hagyományos török kori íjakkal el kell találni egy-egy céltáblát, ami valamilyen vadat ábrázol.
- Boszorkányüldözés: A csapat tagjainak régi „vessző seprűn” kell, akadályokat leküzdve menekülni az „üldözők” elől.
- Lajhármászás: Két fa közé kifeszített kötélen kell végig mászni a csapat tagjainak.
- Erőfitogtató: A csapat tagjai Toldi Miklós utódai, és fel kell emelniük egy kb. 1,5-2m-es vékony rudat, majd rövid ideig tartani kell.
- Krumpliültetés: A pályára 3 db bóját helyezünk el, végére zsámolyt teszünk keresztben. A játékhoz 3 db kislabdára van szükség. Az első játékos kezében van a három darab labda. Indító jelre a kezdő játékos kifut és a kislabdákat egyesével a bóják alá teszi. Megkerüli a zsámolyt, összeszedi a labdákat és a labdák átadásával váltja társát.
- Tüzifahordás: A csapat tagjai kosárba szedik a hasított fadarabokat, adott távolságra elviszik, ott szépen halomba rakják.
- Vízgyűjtő: Az első versenyző a startvonal mögött felveszi a két fapapucsot és a vízhordó alkalmatosságot, indul a vizesvödörhöz, és edényét megmerítve hozza a pillepalackokhoz és önti a tölcsérbe, majd adja át a papucsokat és a vízhordót a következőnek, aki azonnal indul a vízért! Az értékelés alapja a versenyidő alatt a palackokba hordott víz mennyisége.
Mi nagyon jól éreztük magunkat, sokat nevettünk, verejtékeztünk és számos pozitív élménnyel lettünk gazdagabbak. Ez a nap annyira izgalmas volt, hogy erre jó lesz visszaemlékezni! Miért is? Lássuk!!!