QUILLING szakkör

Iskolánk tanulói lehetőséget kaptak, hogy a quilling szakkör keretein belül új technikával ismerkedhessenek meg, és próbára tehessék kreativitásukat. A Nemzeti Művelődési Intézet pályázatának támogatásával január hónapban kaptuk meg a szükséges eszközöket és alapanyagokat, így megkezdhettük a tényleges munkát.
A quilling vagy papírcsík technika kitartó figyelmet és türelmet igényel az alkotóktól, hogy csodás alkotások kerülhessenek ki a kezeik közül. Öt tanuló vett részt a heti egy, az utolsó hónapban heti két alkalommal szervezett foglalkozásokon. Minden alkalommal nagyon élvezték a munkát, egyre bátrabban próbálkoztak saját elképzelések megvalósításával, a korábban tanult fogások felhasználásával. A szakkör végeztével a tanév utolsó két hetében kiállítást szerveztünk iskolánk aulájában, így mindenki megtekinthette a kész munkákat, hátha kedvet kapnak mások is.

Szakkör (alkotók és alkotások)

Kiállítás